O nas

Kilka słów o nas

Euro China Train

to flagowy serwis świadczony przez zespół profesjonalistów, którzy kładą nacisk na jakość i terminowość.

Zapytaj o wycenę

ECT to
Elastyczne
rozwiązania
Czasowe
dostawy
Transport
intermodalny

Regularne intermodalne połączenia kolejowe

Regularny transport intermodalny na Nowym Jedwabnym Szlaku pozwala na zapewnienie łańcucha dostaw pomiędzy największymi portami w Chinach a terminalem w Małałaszewiczach.

Dzięki wysoko wyspecjalizowanej kadrze oraz flocie auto transporterów jesteśmy w stanie zorganizować transporty dla branży automotive. Jesteśmy częścią firmy Adampol S.A. zajmującej się transportem dla branży automotive. Ponadto należymy do koncernu Hyundai Glovis.

Transport na Daleki Wschód

Specjalizujemy się w obsłudze transportów z Dalekim Wschodem. Zakres naszych usług obejmuje zarówno transport pełnokontenerowy/drobnicowy koleją jak i również drogą morską. Docelowym regionem naszej kooperacji są Chiny, gdzie posiadamy doskonale rozwiniętą sieć partnerską..

Centrum dystrybucji i konsolidacji

Oprócz Chin posiadamy kontakty we wszystkich liczących się portach i ośrodkach przemysłowych na świecie. Dlatego bez większych przeszkód jesteśmy w stanie zorganizować dedykowany transport intermodalny.

Kilka słów o nas:

2021

Changjiu Logistics wchodzi w spółkę partnerską z Hyundai Glovis, nabywając 30% akcji spółki Adampol S.A.

2020

Hyundai Glovis w 100% nabywa akcje spółki Adampol S.A.

2018

Spółka ADAMPOL S.A. otrzymała certyfikat zgodności z normą OHSAS 18001:2007 jako potwierdzenie spełniania wszystkich wymogów międzynarodowej normy w systemie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

2015

Przystąpienie do Grupy ADAMPOL S.A. dwóch nowych firm – ADAMPOL Czech s.r.o. z siedzibą w Nosovicach w Czechach oraz ADAMPOL Slovakia s.r.o. w Zilinie na Słowacji.

2014

Otwarcie nowego biura firmy ADAMPOL S.A. z siedzibą w Warszawie.
Podpisanie listu intencyjnego przez Zarząd Adampol S.A. i firmę Glovis Europe GmbH w sprawie strategicznego partnerstwa obu spółek.

2013

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kontrahentów, rozpoczęto w tym roku świadczenie szerokiej gamy usług w zakresie PDI (Pre-delivery Inspection) w Małaszewiczach.
Otworzenie przedstawicielstwa ADAMPOL S.A. w Antwerpii (Belgia).

2012

Otworzenie Centrum Montażowego SKD na terminalu w Małaszewiczach.
Otworzenie przedstawicielstwa ADAMPOL S.A. w Turynie (Włochy).

2011

W ramach grupy ADAMPOL S.A. utworzono firmę BM Vehicle Logistics GmbH z siedzibą w Salzgitter (Niemcy).

2010

ADAMPOL S.A. został członkiem międzynarodowej organizacji Global Compact – największej na świecie inicjatywy na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju.
Wdrożenie programu CSR opierającego się na podstawowych zasadach z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – Zrównoważony Rozwój.

2009

Otworzenie przedstawicielstwa ADAMPOL S.A. w Maidenhead (Wielka Brytania).

2008

Utworzenie firmy córki „Adampol Investment LLC”.

2007

Dołączenie do oferty możliwości korzystania z profesjonalnego i nowoczesnego terminalu przeładunkowego zlokalizowanego na terenie Wolnego Obszaru Celnego (WOC) w Małaszewiczach, gm. Terespol. Dysponujemy tam placem składowym o pojemności na ponad 10 tysięcy samochodów.

2004

Przystąpienie do grona przewoźników europejskich European Car – Transport Group of Interest.

2003

ADAMPOL S.A. otrzymuje certyfikat Jakości ISO 9000:2000, potwierdzony przez TÜV Saarland z Niemiec. W tym samym roku zostaje podjęta decyzja o rozpoczęciu długoterminowej współpracy. Ponadto, Spółka tworzy nowe schematy logistyczne przy dostarczaniu samochodów na zasadach „door-to-door” z wykorzystaniem transportu morskiego, kolejowego i drogowego oraz placów przeładunkowych. Rok 2003 to także rok utworzenia spółki córki Vectura LLC, firmy transportowej z siedzibą w Moskwie.

2001

Wyposażenie wszystkich autotransporterów w system śledzenia GPS.

2000

Opracowanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością, co zostaje uhonorowane certyfikatem ISO 9002, potwierdzonym przez firmę SGS-ICS Zertifiziertes Qualitatsmanagement z Hamburga.

1999

Rok obfituje w kolejne zmiany, z których najważniejsze to poszerzenie oferty o usługi spedycyjne oraz „inwestowanie w jakość”.

1996

Przekształcenie formy organizacyjno – prawnej przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną, która 28 października 1996 r. zostaje wpisana do Rejestru Handlowego. W tym samym roku następuje przeniesienie siedziby firmy z Supraśla do Zaścianek k. Białegostoku, gdzie wybudowana została nowa hala magazynowa, skład celny oraz powstał serwis warsztatowy.

1994

Rozszerzenie oferty o usługi magazynowania i składu celnego.

1992

Dołączenie do Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce – największej polskiej organizacji skupiającej przewoźników.

07.12.1990 r

Założenie firmy ADAMPOL S.A. przez Adama Byglewskiego.